Historie klubu se začala psát v letech 2004-2008, kdy byl klub oficiálně založen a započalo se se stavbou hřiště. Golfový areál leží v překrásném prostředí historického zámeckého parku v anglickém stylu, založeného v letech 1821-1831 kancléřem Metternichem. Resort je citlivě zasazen do historicky i přírodně výjimečného prostředí s kulisou klasicistního zámku. Golfistům je k dispozici 18 jamkový areál navržený slavným golfovým designérem Christophem Städlerem, který využil dispozic zámeckého lesoparku, okolní přírody a kombinací tradičních i moderních prvků se podařilo vytvořit rozmanité a pestré hřiště ve stylu parlandu. Hřiště svým rozložením odpališť uspokojí jak náročné golfové profesionály a amatérské hráče, tak i rekreační hráče. Kromě samotného hřiště jsou zde k dispozici také driving range, pitch & putting green a krytá odpaliště.
Golf Club Kynžvart je nejmladším golfovým klubem v nejmenším kraji České republiky, v němž je dnes největší počet hřišť (10) na rozlohu i počet obyvatel. Klub se nachází na okraji Slavkovského lesa, v pomyslném středu mezi ostatními hřišti, které leží od Kynžvartu v okruhu do 50 kilometrů. Nejblíže jsou dvě nejstarší golfová hřiště v Čechách, která pamatují ještě doby rakousko-uherské monarchie – v Mariánských Lázních a Karlových Varech.
Akademie:
Na našem hřišti je vám k dispozici největší driving range v České republice, samozřejmostí jsou také puttovací a chippovací plochy. Chybět pochopitelně nemůže ani trenér – Helmut Pszota je zkušený golfista, který hrál vrcholové soutěže již v osmdesátých letech (tehdy ještě jako dorostenec), kdy začala být golfové tradice u nás pomalu obnovována, a turnajů se s úspěchem účastní dodnes.
Okolí:
Zámek Kynžvart
Zámek Kynžvart s rozsáhlým parkem leží asi kilometr na jihozápad od města Lázně Kynžvart. Na začátku, od konce 16. století, zde stávala renesanční tvrz, jejíž zdivo bylo po necelých sto letech použito pro stavbu barokního zámečku. Ten sloužil až do doby, kdy jej Klement Wenzel Nepomuk Lothar von Metternich (jehož rodu patřilo toto území od roku 1623 do roku 1945) nechal rozšířit a přestavět ve stylu vídeňského klasicismu a kolem něj nechal zbudovat lesopark. Mimochodem si na to půjčil 900 tisíc zlatých od bankovního domu Rothschild. Právě kníže Metternich, kterého má většina lidí spjata s pojmem „metternichovský absolutismus” nebo s tím, že možná mohl být biologickým otcem Boženy Němcové, shromáždil na Kynžvartu mnoho uměleckých předmětů, sbírky mincí a zbraní a zejména pak knihy, mnohdy ručně psané unikáty a prvotisky. Vidět tu můžete i Metternichovu pracovnu s rozkládacím stolem, který sloužil při jednání na Vídeňském kongresu, zámeckou zbrojnici s 220 zbraněmi nebo kabinet kuriozit. Od května do září je zámek otevřen pro veřejnost od úterý do neděle od 9 do 16 hodin (polední přestávka od 12 do 12.30), v dubnu a říjnu pak pouze o víkendech a o státních svátcích. V ostatních měsících kromě ledna se lze na prohlídce předem domluvit.
Lázně Kynžvart
Historie tohoto města sahá do 2. poloviny 13. století, kdy zde Přemysl Otakar II. nechal postavit na skalním ostrohu hraniční hrad Kunigeswart – jeho zřícenina dnes shlíží z výšky na město. Lázněmi se Kynžvart stal až o mnoho staletí později, kdy zde byly objeveny první minerální prameny. K léčbě nemalým dílem přispívají i unikátní místní podmínky – poloha těsně nad hranicí přízemních mlh, delší oslunění díky jihozápadní poloze a stále vysoká vlhkost vzduchu díky hustému zalesnění smíšeným porostem. Více jak sto let se zde léčili dospělí (hlavně se záněty horních cest dýchacích a kožními problémy), ale od roku 1950 jsou lázně určeny pouze dětem. Ostatním nabízejí Lázně Kynžvart zajímavou architekturu vnitřního města i okolní neponičenou přírodu – kromě blízkého zámku a golfového hřiště se můžete vydat objevovat místní zajímavosti po mnoha naučných a turistických trasách, například k židovskému hřbitovu, k přírodní památce Kynžvartský kámen nebo k blízkým rašeliništím Smraďoch nebo Tajga (u Kladské).
Zdroj: www.golfkynzvart.cz