Golf Resort Ústí nad Labem – hřiště u bývalého dolu

telcHřiště je situováno v severozápadní části Ústí nad Labem na okraji bývalého Všebořického dolu v rekultivované zóně. Využívá krajinné předpoklady zalesněného okraje bývalého dolu a okolí přírodního jezera vzniklého zatopením původních slojí. Většina jamek první devítky obklopuje jezero. Hráči se zde setkají se dvěma jamkami umístěnými znatelně výše nad okolním terénem.

Druhá devítka zahrnuje členité a rozmanité dráhy se zajímavým převýšením, z větší části jsou odpaliště tvořena terasovými úpravami. Driving range disponuje více než dostatečnou délkou
i šířkou, target greeny, doplňkovými cvičnými greeny a překážkami. Celý areál je doplněn kvalitním „club house“ s restauračním i klubovým zázemím.

Popis resortu:

18ti jamkové hřiště
Par 71
Rozloha 72 ha
Délka – muži: bílé odpaliště 5687 m,
ženy: modré odpaliště 5080 m

Na resortu najdete:
-putting green
-pitching green
-driving range
-trenérská akademie (škola, výuka golfu)
-pro-shop GolfProfi
-půjčovna golfových potřeb
-klubovna s restaurací a barem (kapacita 100, terasa 100)
-toalety, sprchy, šatny
-půjčovna E-carts
-dětské hřiště

Místní pravidla

1. Hranice hřiště je tvořena elektrickým ohradníkem, resp. spojnicí vnitřních bodů svislých kůlů elektrického ohradníku.
Ostatní části elektrického ohradníku jsou mimo hřiště. Ostatní hranice hřiště jsou značeny bílými kolíky a bílými čarami.
2. Nepohyblivé závady jsou všechny prvky zavlažovacího systému (springlery, kryty šachet), myčky míčů, informační tabule, lavičky, drenážní rýhy.
3. Oblast hřiště vyžadující ochranu – vyznačená pomocí modrého kolíku, modrých nebo bílých čar, je půda v opravě, ze které je hra zakázána.
Jestliže hráčův míč leží v této oblasti, nebo pokud tato oblast překáží hráči v postoji nebo v prostoru zamýšleného švihu, musí hráč použít úlevu podle Pravidla 25-1b.
4. Ochrana mladých stromků rozpoznatelných podle výšky 2 holí – jestliže takový stromek překáží hráči v postoji nebo v prostoru zamýšleného švihu, musí se míč zvednout a beztrestně spustit v souladu s postupem předepsaným
Pravidlem 24-2b (Nepohyblivá závada). Pokud je míč ve vodní překážce, musí hráč míč zvednout a spustit podle
Pravidla 24-2b(i) s tím, že nejbližší místo úlevy musí být v dané překážce a míč se musí spustit v dané vodní překážce nebo může hráč postupovat podle Pravidla 26. Míč zvednutý podle tohoto Místního pravidla se smí očistit.
5. Kamenné zídky na jamkách č. 10 a 18 jsou integrální součástí hřiště.
6. Kameny v bunkeru větší než 1 cm jsou pohyblivé závady (Pravidlo 24-1).
7. Dropovací zóna na jamkách č. 1 a č. 4
jestliže je známo nebo prakticky jisté, že míč je ve vodní překážce, může hráč:
a) postupovat podle Pravidla 26 nebo
b) jako další možnost s trestem jedné trestné rány spustit míč v dropovací zóně (pravoúhlá plocha o délce dvou holí, jejíž přední a postranní okraje určují vnější obrysy dvou k tomu určených značek).
8. Vodní překážka – provizorní míč hraný podle Pravidla 26-1 – jamka č. 9 – jestliže není jisté, zda míč je ve vodní překážce (podélná vodní překážka na spojnici odpaliště green) nebo je v ní ztracen, může hráč provizorně hrát další míč podle libovolné z přípustných možností dle Pravidla 26-1. Pokud je původní míč nalezen v dané vodní překážce, může ho hráč hrát jak leží, nebo může pokračovat ve hře míčem hraným provizorně dle Pravidla 26-1. Pokud původní míč není nalezen nebo identifikován do 5-ti minut, musí hráč pokračovat ve hře provizorně raným míčem.
Prosíme, dodržujte tempo hry, vracejte vyseknuté řízky a opravujte stopy po dopadu míče na greenu, neprovádějte cvičné švihy na odpalištích, poslouchejte pokyny maršála a udržujte pořádek a čistotu.

Výstraha – elektrické ohradníky jsou stále pod proudem, dotek je zdraví ohrožující!
Přelézání a jakákoli manipulace s elektrickým ohradníkem je zakázána.

Přejeme Vám hezkou hru

Zdroj: www.czgolf.cz/golf-resort-usti-nad-labem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..