Jste začátečníci? Ve Slavkově vám poradí.

slavkovSportovní a technické hřiště je obtížné a zajímavé přírodními překážkami, hlubokými bankry a uměle vybudovanými vodními plochami. Golfové hřiště ve Slavkově bylo projektováno renomovanou rakouskou golfovou architektonickou kanceláří Hanse-Georga Erhardta ze Steyeru, který je jedním z předních evropských golfových architektů.

Součástí hřiště jsou také velmi kvalitní tréninkové plochy a veřejné hřiště s jamkami par 3 umístěné přímo v zahradě zdejšího zámku. Ten je spojen s významnou Bitvou Tří Císařů a vítězstvím císaře Napoleona I roku 1805.

Začínáme

Začátky na golfu mohou být nepříjemné, protože každý vstup do neznáma doprovází ostych a pocit nevědomosti. Návštěva golfového hřiště přitom může být nezapomenutelným zážitkem. Stačí vědět jen málo a můžete se cítit jako „doma“.

Co na sebe?
Každý sport má určitou etiku oblékání a v golfu tomu není jinak. Není třeba se vybavit stylovým golfovým oblečením. Stačí se přizpůsobit základním pravidlům.

Muži
NE – džíny, tričko bez límečku, mikina, společenská obuv
ANO – tričko s límečkem, plátěné kalhoty, krátké kalhoty, svetr, sportovní obuv

Ženy
NE – džíny, tričko bez límečku, mikina, obuv na podpatcích, hluboký výstřih, sukně a krátké kalhoty nad kolena
ANO – tričko s límečkem, svetr, plátěné kalhoty, krátké kalhoty a sukně ke kolenům, sportovní obuv

Na golfu
Prvním místem, které musíte navštívit, je recepce golfového resortu. Zde si vyřídíte:

– poplatek za vstup na tréninkové plochy
– zakoupení žetonu na vydání tréninkových míčů
– zapůjčení golfových holí

Kolik to bude stát?
Mnoho lidí se domnívá, že golf je finančně nákladný sport. Tato domněnka už dávno není pravdivá. Odpoledne strávené na golfu Vás nebude stát víc než hodina squashe.

Ceník
Vstup na tréninkové plohy 60 Kč
Žeton (45 tréninkových míčů) 60 Kč
Zapůjčení golfových holí (železo č. 7, putter) 75 Kč

Potřebuji trenéra?
Proto, abyste si golf zkusili, v zásadě trenéra nepotřebujete. V případě, že Vás golf chytí za srdce a bude chtít posunout Váš zážitek k lepšímu, doporučujeme několik úvodních lekcí absolvovat pod profesionálním dohledem. Dostane se Vám tak základům golfového švihu a příští návštěvu si užijete mnohem víc. Lekce s trenérem se může konat i ve více lidech, takže se klidně domluvte s přáteli, ať v tom nejste sami.

Jak se chovat?

Tréninkové plochy
-chovejte se tiše a nerušte ostatní hráče
-dávejte pozor, abyste svoji hrou neohrozili ostatní
-dodržujte pravidla chování na tréninkových plochách (instrukce na recepci resortu)
-nebojte se požádat o radu

Marshall
Marshall je osoba, která zajišťuje pořádek jak na hřišti, tak na tréninkových plochách. Dohlíží na dodržování pravidel golfu. Je oprávněn kontrolovat, zda máte zaplacené vstupy a kdykoliv zodpoví Vaše dotazy. V případě potřeby jej můžete přivolat (kontakt na hřišti).

Mistrovské hřiště
Na mistrovské, tedy 18-ti jamkové hřiště, můžete zavítat v případě, že jste držiteli HCP 54 anebo dobře zvládáte základy golfové hry a etiky. K tomu, abyste obdrželi golfový hendikep (opravnění ke hře na golfovém hřišti a účasti na turnajích), musíte prokázat základní herní zkušenosti a dobrou znalost pravidel. Pro jeho získání musíte úspěšně složit zkoušku. Tu můžete vykonat kdykoliv během sezóny u jednoho z našich golfových trenérů.

Golfová akademie
V akademii dodržujte provozní řád uvedený u vstupu do zámeckého parku. Před první návštěvou se seznamte se základními pravidly golfu. Neodpalujte dříve, než jamku opustí hráči před Vámi a zkušenější hráče nechte, ať Vás předejdou. Celodenní vstup do golfové akademie si můžete zakoupit za 350 Kč.

Zdroj: www.agrt.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..