GOLF RESORT OLOMOUC má dvě hřiště

olomoucChtěli bychom vás pozvat do krásného prostředí areálu GOLF RESORT OLOMOUC, který se rozprostírá uprostřed zalesněné krajiny a poskytuje veškeré zázemí, nezbytné k samotné hře, výuce golfu a příjemnému prožití volného času.

Nádherná příroda a ideální sportovní parametry této lokality jsou pro vás zárukou neopakovatelného nejen sportovního zážitku.
GOLF RESORT OLOMOUC se nachází v rozmanitém terénu na úpatí Nízkého Jeseníku. Jedinečná poloha areálu přináší atraktivní výhledy do malebné roviny Hané a na město Olomouc, sedm kilometrů vzdálenou metropoli Střední Moravy.

VEŘEJNÉ GOLFOVÉ HŘIŠTĚ GOLF RESORT OLOMOUC

Pokud golf nehrajete, ale rádi byste se s tímto sportem seznámili, přečtěte si, prosím, následující řádky. Dozvíte se v nich, co je první handicap 54 a k čemu slouží PUBLIC COURSE neboli veřejné hřiště.

Na znormovaných hřištích v Evropě i ve světě a na valné většině golfových hřišť u nás mohou hrát pouze hráči, kteří složili jakési „přijímací zkoušky“ ke hře. Této zkoušce se říká handicap 54, a na základě složení takové zkoušky můžete hrát golf na všech, i mistrovských golfových hřištích. Při zkoušce musíte prokázat znalosti pravidel golfu, golfové etiky a základní golfové dovednosti, tj. znalost dlouhé a krátké hry před pověřenou osobou (trenérem).

Z předchozích slov vyplývá, že člověk, který nemá složenou tuto „zkoušku způsobilosti“, nemá na golfové hřiště přístup. A zde je místo pro pojem PUBLIC COURSE neboli VEŘEJNÉ HŘIŠTĚ. PUBLIC COURSE slouží lidem k tomu, aby si na regulérních jamkách v přírodním prostředí zahráli golf bez toho, že by museli vlastnit handicap 54. Hrát může každý, kdo má zájem se s hrou na hřišti seznámit a vyzkoušet si ji. Podmínkou ke hře je však dodržování golfové etiky všemi hráči. Jedná se především o chování na golfovém hřišti, o oblečení (nutné je tričko s límečkem a kalhoty, příp. šortky s nohavicemi ke kolenům) a o dodržování bezpečnosti při hře. S těmito zásadami bude každý zájemce o hru na PUBLIC COURSE seznámen v recepci.

PUBLIC COURSE v areálu GOLF RESORTU OLOMOUC má 9 jamek v délce 85 – 200 m s perfektně upravenými greeny, které jsou chráněny pískovými překážkami, stejně jako je tomu na „velkém“ hřišti. Hráči se setkávají i s vodní překážkou, přírodní strží, biozónou, se stromy na cestě k jamce i s různě střiženou trávou, která může jednotlivé rány značně zkomplikovat. Hra na tomto hřišti je zajímavá a nelehká i pro dobré hráče s handicapem, pro začátečníky je výbornou průpravou k získání handicapu 54. Pro všechny ostatní je místem, kde lze smysluplně uprostřed krásné přírody a sportem strávit pěkný půlden. Všechny jamky jsou dobře značeny stejně jako přechody od jamky k dalšímu odpališti.

V recepci GOLF RESORTU OLOMOUC si lze za úplatu půjčit hole, půlset, golfový vozík na hole atd. Úplným začátečníkům doporučujeme před první návštěvou hřiště alespoň jednu lekci u trenéra. Ačkoliv se golfový švih zdá být velmi jednoduchý, špatné návyky, které člověk získá jako samouk, lze odstranit jen s obtížemi.

Délka veřejného hřiště (9 jamek par 27):
Muži žlutá – 2248 m, ženy červená – 2114 m

MISTROVSKÉ HŘIŠTĚ GOLF RESORT OLOMOUC

Původně měla sice mistrovská část hřiště pouze devět jamek, ale od r. 2006 se již můžeme pochlubit klasickým osmnáctijamkovým hřištěm par 72 se zavlažovanými odpališti, greeny a fairwayemi. Odpaliště jsou koncipována pro 4 kategorie, dvě pro muže a dvě pro ženy.

Na hřišti je velký důraz kladen na náročnost a rozmanitost jednotlivých jamek, včetně atraktivní ostrovní. Všechny jamky mají menší či větší převýšení, které klade zvýšené nároky na hru i fyzickou kondici hráčů. Greeny mají rozlohu kolem 600 m2 a jsou velmi pečlivě tvarovány, v některých případech i ve více úrovních. Současně jsou chráněny hlubokými bunkery a vodními překážkami.

Vše je citlivě zasazeno do zalesněného kopcovitého terénu. Celková rozloha mistrovského hřiště je téměř 80 ha.

Délka mistrovského hřiště (18 jamek par 72):
Muži bílá – 6286 m / žlutá – 5671 m / Ženy modrá – 5458 m /červená – 4904 m (pro hráče s HCP)

Zdroj: www.golf-olomouc.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..