Golf Resort Karlštejn 27 jamkové hřiště

karlstejnPrvních osmnáct jamek golfového hřiště bylo slavnostně otevřeno v roce 1993. Návrh pochází z dílny kanadských golfových architektů Lese Furbera a Jima Eremka. Jména těchto architektů jsou podepsána již pod 70-ti golfovými hřišti po celém světě. Mezi nejznámější patří „Valderama“ ve Španělsku nebo „Varadero“ na Kubě.

Díky citlivému přístupu k začlenění golfového hřiště do malebné krajiny, kde tvoří romantickou kulisu majestátný hrad českých králů Karlštejn, vzniklo jedinečné dílo. Členitost terénu, přírodní rokle, dvě jezera a řada pískových překážek vytvářejí velmi atraktivní prostředí, které uspokojí i nejnáročnějšího hráče.
V roce 1997 se Karlštejn stal dějištěm turnaje European Tour PGA, kterého se zúčastnilo mnoho významných golfových osobností z celého světa. Vítězem se stal Bernhard Langer s výsledkem 265 (-20) po čtyřech kolech. Rekord hřiště Karlštějn vytvořil 8.8.1997 v druhém kole Chemapol Trophy Švéd Patrik Sjöland, který zahrál 61 úderů.

Stávajících osmnáct jamek rozšířila na jižním svahu kopce Voškov další devítka (South Course) dokončená v roce 2008. Projektu se opět ujala stejná dvojice architektů a jejich design skvěle navazuje na charakter první osmnáctky. Hřiště je navrženo tak, aby co nejvíce využívalo přirozené pruhy vzrostlé zeleně.
Jednotlivé fairwaye ( hrací dráhy) jsou umístěné převážně po vrstevnicích, jedinou výjimkou je jamka č.2. Na rozdíl od prvních dvou devítek je třetí devítka technicky náročnější a bude z počátku „oříškem“ pro nejednoho hráče. Zalesněná kopcovitá krajina s vápencovými skalami, bohatou faunou i flórou je oázou klidu a pohody, a přitom jen 45 minut jízdy z centra české metropole. „Snadné bogey, ale obtížné birdie“, bylo hlavním mottem architektů při stavbě celého hřiště. Díky této filozofii mohou dnes hrát společně i hráči s velmi rozdílnými handicapy.

Marshalská Akademie

Chcete se zdokonalit ve své nové profesi?
Využijte služeb Karlštejnské Maršálské Akademie

JEDNÁ SE O PRAKTICKÝ 8 HODINOVÝ TRÉNINK MARŠÁLA NA PRESTIŽNÍM HŘIŠTI GOLFOVÉHO RESORTU KARLŠTEJN
POD VEDENÍM ZKUŠENÉHO LEKTORA A KOUČE IVANA MAREŠE

Obsahem je :příprava na službu, spolupráce s recepcí, greenkeperem, starterem….
Dodržování časových limitů, sledování tempa hry, dodržování pravidel golfu a místních pravidel, praktická řešení vzniklých situací, činnost při turnajích, spolupráce s promotéry turnajů a další.…
Výstupem z tohoto treninku je závěrečná písemná zpráva se zhodnocením a návrhem opatření pro další profesní růst.
Certifikát o absolvování Karlštejnské Maršálské Akademie.

ProShop
V ProShopu, nacházejícím se přímo u recepce klubu, je možné zakoupit zboží značky Bogner. Přijďte si vybrat ze široké nabídky skvělého golfového oblečení.
Společnost Bogner je světoznámá luxusní značka. V České republice má zastoupení od roku 2002. Tato firma se zaměřuje na exkluzivní sportovní oblečení. Pod vedením Willyho Bognera ml. a jeho ženy Soni dnes představuje více než devět kolekcí a přesahuje daleko za obor oděvnictví. Bognerův typický sportovní styl se promítá od golfu ke snowboardingu, na taneční parket, od parfémů až k filmu. Značka prostřednictvím výrobků, služeb a medií vyjadřuje svou vášeň pro sport, styl a kvalitu. Představa návrhářů byla zkombinovat sport s estetikou, odolnost se stylem.

Zdroj: www.karlstejn-golf.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..