Golf Resort Telč – perla na Vysočině

telcV nádherné scenérii Vysočiny a nedaleko historického města Telč se nachází exklusivní 18-ti jamkové hřiště.Na tomto hřišti mezinárodních parametrů každým rokem hostuje celosvětový juniorský turnaj Faldo Series. Je vybudováno na 70 ha
v mírně zvlněné krajině plné hlubokých lesů, jezer a rybníků.

Služby golfového resortu doplňuje čtyřhvězdičkový hotel
Šiškův mlýn. Barokní mlýn ze 16. století, zrekonstruovaný na hotel, je vhodný jak pro golfisty, rodiny s dětmi, tak pro pořádání firemních akcí.

Popis resortu:

18-ti jamkové hřiště
Par 72
Rozloha 70 ha
Délka – muži: bílé odpaliště 6252 m,
ženy: modré odpaliště 5520 m

Na resortu najdete:

-2 cvičné greeny
-pitching area
-cvičný bunker
-driving range
-golfová škola
-pro-shop GolfProfi
-půjčovna golfových potřeb
-klubovna s restaurací, barem a terasou
-toalety, sprchy, šatny
-dětské hřiště

Místní pravidla
1. Hranice hřiště – jsou vyznačeny bílými kolíky nebo bílými kolíky a bílými čarami. Jamka č. 1 – veřejná cesta vlevo (od odpališť jamky č. 16) rozdělující hřiště vyznačuje out. Pokud míč na ni leží nebo přeletí tuto cestu a zůstane ležet v klidu, pak leží mimo hřiště i přesto, že může ležet na jiné části hřiště (Rozhodnutí 27/20).

2. Nepohyblivé závady – kromě závad určených definicí jsou nepohyblivé závady ještě kamenné sochy na jamkách č. 1, 13, 14.

3. Oblast hřiště vyžadující ochranu – vyznačená pomocí modrého kolíku s černým pruhem, nebo modrých či bílých čar, je půda v opravě, ze které je hra zakázána. Jestliže hráčův míč leží v této oblasti, nebo pokud tato oblast překáží hráči v postoji nebo v prostoru zamýšleného švihu, musí hráč použít úlevu podle Pravidla 25-1b.

4. Ochrana mladých stromků rozpoznatelných podle výšky 2 holí – jestliže takový stromek překáží hráči v postoji nebo v prostoru zamýšleného švihu, musí se míč zvednout a beztrestně spustit v souladu s postupem předepsaným Pravidlem 24-2b (Nepohyblivá závada). Pokud je míč ve vodní překážce, musí hráč míč zvednout a spustit podle Pravidla 24-2b(i) s tím, že nejbližší místo úlevy musí být v dané překážce a míč se musí spustit v dané vodní překážce nebo může hráč postupovat podle Pravidla 26. Míč zvednutý podle tohoto Místního pravidla se smí očistit.

5. Volně umístěné kameny na jamkách č. 1, 3, 6, 11, 12, 13 a 14 jsou integrální součástí hřiště.

6. Kameny v bunkeru větší než 1 cm jsou pohyblivé závady (Pravidlo 24-1).

7. Dráty elektrického vedení na jamkách č. 4 a 8 – jestliže hráč zasáhne drát nebo kabel výškového el. vedení, rána se ruší a hráč musí v souladu s Pravidlem 20-5 hrát míč z místa, které je co nejblíže místu, odkud byl naposledy odehrán původní míč.

8. Dropovací zóna na jamce č. 16 – jestliže je známo nebo prakticky jisté, že míč je ve vodní překážce, může hráč: a) postupovat podle Pravidla 26 nebo b) jako další možnost s trestem jedné trestné rány spustit míč v dropovací zóně (pravoúhlá plocha o délce dvou holí, jejíž přední a postranní okraje určují vnější obrysy dvou k tomu určených značek). Při hře na úpravu HCP pouze pro hráče s klubovým HCP 37 – 54.

9. Distanční kolíky určují vzdálenost v metrech na přední okraj greenu: bílý 200 m, žlutý 150 m, červený 100 m.

10. Přerušení hry při nebezpečí bouřky (blesku) nepřerušovaný signál sirény. Hráči bezodkladně přeruší hru!

Prosíme, dodržujte tempo hry, vracejte vyseknuté řízky a opravujte stopy po dopadu míče na greenu, neprovádějte cvičné švihy na odpalištích, poslouchejte pokyny maršála a udržujte pořádek a čistotu.

Přejeme Vám hezkou hru!

Zdroj: www.czgolf.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..