Golf Sokolov – 18-ti jamkového hřiště s parem 72

sokolovGolf Sokolov se nachází v těsné blízkosti měst Sokolov, Dolní Rychnov a Březová u Sokolova. Nedaleká rychlostní komunikace R6 spojující města Cheb a Karlovy Vary je příjezdovou komunikací ze tří hraničních přechodů s Německem od západu a z Prahy od východu. Hřiště se nachází v nadmořské výšce 430 m n.m. a rozkládá se na prostoru cca 100 ha.

Výškový rozdíl nejvyššího a nejnižšího místa na hřišti činí 42 m. Klimatické prostředí je příznivé pro dosažení dlouhé golfové sezóny. Výstavbu golfového hřiště zrealizovala na svých pozemcích společnost Sokolovská uhelná a.s. projektem navazujícím na sanační a rekultivační úpravy pozemků po těžbě hnědého uhlí.
Z jednotvárné „měsíční“ krajiny se podařilo vybudovat golfové hřiště, které se svými parametry, designem a kvalitou chce zařadit mezi golfové klenoty mistrovských hřišť v České republice! Celková délka 18-ti jamkového hřiště s parem 72 je 6288 m. Projekt zpracovala úspěšná a známá německá firma STÄDLER GOLF COURSES, která již vyprojektovala více než 40 golfových hřišť.

Jak začít s golfem
Viděli jste golfové hráče a zalíbil se vám tento sport?
Máte možnost si golf vyzkoušet na našem hřišti, pokud vás tato hra osloví, můžete se stát aktivním hráčem. V dnešní době je tento sport velmi rozšířený, ovšem hlavní výhodou tohoto sportu je univerzálnost. Golf můžou hrát lidé všech věkových kategorií, všech tělesných proporcí, golf nemá omezení ani ve věku, ani ve fyzické kondici. Finančně je tento sport v současné době náročný, jako ostatní běžné sporty. Golf je sport pro každého.
Trenér je nutností
Začátky si výrazně ulehčíte s pomocí trenéra nebo cvičitele. Vysvětlí vám základy techniky, doporučí výbavu, opraví chyby, s nimiž byste přešlapovali na místě, a připraví na zkoušku golfové způsobilosti. Trenéři pracují v každém golfovém zařízení a je na Vás, zda-li jejich služeb budete využívat… (u nás v Sokolově jsou to Tomáš Matoušek tel. 733387739 a Tomáš Sklenička 777105558. Nabízí seznamovací ténink s golfem, tréninkové lekce, zkoušku způsobilosti ke hře…).
Zkouška způsobilosti
Dříve „zelená karta“. Jde o „řidičský průkaz“, který potřebujete, abyste mohli na neveřejná golfová hřiště. Stejně jako v silničním provozu musíte totiž znát a dodržovat golfová pravidla a nesmíte být přítěží jak pro hřiště, tak pro ostatní hráče. Zkouška obsahuje test herních schopností na hřišti a písemný test z pravidel, jejichž znalost ale musíte prokázat rovněž na hřišti. Zkoušku už nemusíte skládat jen u profesionálních trenérů, ale také u cvičitelů golfu nebo šéfů klubových sportovně-technických komisí, kteří jsou současně rozhodčími III. třídy. Kontakty získáte v klubech. Jak dlouhá je cesta ke zkoušce? Záleží na dovednostech, tréninkové píli a čase, který můžete golfu zasvětit. Obvykle jde o několik týdnů, maximálně měsíců, než je začátečník připraven. Po složení zkoušky je vám přiznán základní golfový handicap 54.

Zdroj: www.golf-sokolov.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..