Golfové hřiště ve Východních Čechách

kuneticka-horaGolfové hřiště Kunětická Hora se nachází ve Východních Čechách mezi dvěma velkými městy Hradec Králové a Pardubice. Ze všech jamek je krásný výhled na dominantu východočeského Polabí, zhruba kilometr vzdálenou Kunětickou horu.

Celé golfové hřiště je obklopeno lesním porostem, který hráče dokonale izoluje před okolním ruchem. Golf resort Kunětická Hora je díky své poloze skvěle dostupný, a to nejen z obou blízkých krajských měst (Hradec Králové a Pardubice), ale také z Prahy.

Golfové hřiště Kunětická Hora se rozkládá na ploše 140 ha. Svojí délkou patří mezi nejdelší golfová hřiště v ČR. Celková délka hřiště z bílých odpališť je 6.656 metrů. Především jamka č. 11 par 5 dlouhá 600 m a jamka č. 17 par 3 dlouhá 205 m přes vodu jsou zatěžkávací zkouškou. „Signature hole“ je jamka č. 13 par 3 na břehu jezera se 130 metrů dlouhým bankrem. Kompletní parametry golfového hřiště jsou uvedeny v tabulce na konci stránky.

Mistrovské golfové hřiště splňuje všechny požadavky a standardy moderního golfového areálu evropské i světové třídy. Autorem 18jamkového golfového hřiště je špičkový australský golfový designér Graham Marsh, který má za sebou výstavbu více než 80 golfových hřišť po celém světě. Součástí golfového areálu jsou 3 jezera, přes která vede 6 jamek. Pro design golfového hřiště je typické množství členitých písečných bunkerů, zvlněné fairwaye a víceúrovňové greeny. Vítr bude Váš protihráč, se kterým musíte při golfu v každém ročním období určitě počítat.

V areálu golfového hřiště je pro hráče připraveno 5 km cest s betonovým povrchem dle nadstandardních požadavků kladených na tento typ golfového hřiště. V zázemí golfového klubu nechybí šatny a caddy room.

Golfová akademie

Tréninkový program akademie je založen na špičkové metodice Titleist Performance Institute (TPI), která byla vytvořena nejlepšími světovými odborníky nejen na samotný golfový švih, ale také na zdraví či fyzickou zdatnost.
TPI rozvíjí kompletní spektrum pohybových schopností a dovedností dětí od neútlejšího věku. Důležité je přitom vědět, na co se v jakém věku u mladých hráčů zaměřit. Díky fyzickým základům, které se v dětech odborně rozvíjejí už od předškolního věku, jsou v dalších letech tito mladí hráči schopni se mnohem rychleji a efektivněji učit golfovému švihu.
TPI je program, který si klade za cíl vychovat všestranné sportovce, kteří budou zaměřeni na golf a budou díky svým fyzickým předpokladům klíčovou výhodu před svými vrstevníky, kteří prošli pouze standardním jednostranně orientovaným golfovým programem.
Nedostatek pohybu a špatné pohybové návyky zafixované v dětství jsou omezením, které stanovuje nepřekročitelné meze a v konečném důsledku hráčům znemožňuje pokračování v růstu do špičkové výkonnosti, která by obstála v mezinárodní konfrontaci. Není náhodou, že za téměř dvacet let golfového boomu v České republice stále nevyrostl hráč, který by dosáhl výraznějšího úspěchu na mezinárodním profesionálním poli.

Zdroj: www.gckh.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..