Na střední Moravě hledejte golfové hřiště Golf Club Radíkov

radlikovGolfové hřiště Golf Club Radíkov je jedno z mála golfových hřišť na střední Moravě. Najdete jej v katastru obce Radíkov, 8 kilometrů severozápadně od Hranic – města ležícím na dopravní tepně mezi Olomoucí a Ostravou. Díky rozvinuté infrastruktuře je GC Radíkov velmi dobře přístupný.

Radíkov, který je situován na výběžku Oderských vrchů, nabízí úžasné přírodní scenérie a ideální podmínky nejen pro golfovou hru, ale i další rekreační využití volného času. Obcí prochází cykloturistické a turistické stezky. Radíkov je součástí Mikroregionu Hranicko a patří k rekreačnímu zázemí této oblasti.

Díky pochopení a podpoře obecního zastupitelstva Radíkova teď mají zájemci o golfovou hru z celého hranického regionu možnost trávit volné chvíle při oblíbené hře bez nutnosti delšího cestování. Pro obyvatele i návštěvníky regionu se tak nabízí nová možnost využívání volného času jak na rekreační, tak sportovní úrovni.

Další sportovní tradici obce reprezentuje především místní extraligové družstvo dobrovolných hasičů, několikanásobných mistrů republiky v požárním sportu.

Přírodní poměry golfového hřiště

Členitost krajiny, rybníčky i rozmanité sklonové poměry dávají záruku pestrosti a estetičnosti tohoto devítijamkového golfového hřiště. Dráhy jsou zakomponovány do původní krajiny nenásilně a plně danou krajinu respektují. Za jasného počasí lze díky umístění hřiště vidět i několik desítek kilometrů vzdálené přírodní dominanty kraje – na jihu Hostýnské vrchy se Svatým Hostýnem, na východní straně Beskydy se známou horou Radhošť a nejvyšším vrcholem Lysou horou.

Zajímavosti v okolí

Město Hranice, které leží v nejužším místě Moravské brány (oblast mezi Nízkým Jeseníkem a Podbeskydskou pahorkatinou), i jeho okolí nabízí mnoho zajímavých míst:

– renesančně-barokní historické centrum města Hranice se zámkem a kostelem jako dvěma největšími dominantami města
– aragonitové jeskyně v lázních Teplice nad Bečvou
– Hranická propast, nejhlubší propast v ČR a jedna z nejhlubších evropských propastí
– středověký hrad Helfštýn
– rozvodí řek do Baltského a Černého moře u obce Bělotín

POPIS JAMEK

Č.1 PAR 5

Pětipar vzniklý spojením bývalých jamek č.2 a č.3. První rána se hraje mírně z kopce na širokou fervej. Po obou stranách je ale aut, což dělá ránu náročnější. Druhá rána se hraje do kopce přes horizont, který brání výhledu na jamku. Vpravo aut a vlevo polní cesta.

Č.2 PAR 4

Hraje se z kopce podél druhé strany uvedené polní cesty, před greenem jsou vlevo vysázeny stromy, vpravo od greenu je břeh rybníčku. Podél ferveje je vpravo vzrostlá tráva. Green je rozdělen vysokou vlnou na dvě poloviny.

Č.3 PAR 3

Nově vybudovaná jamka. Hraje se přes rybník do kopce a na vyvýšený green. Ten je poměrně malý a ránu komplikují i stromy vlevo od greenu a vzrostlá tráva na pravé straně.

Č.4 PAR 5

Nejobtížnější jamka hraná přes rybník, druhou ranou se pak hraje do kopce v odpoledních hodinách proti slunci. Za rybníkem jsou po obou stranách vysázeny stromy, pak je po pravé straně les, vlevo louky. Za greenem jsou na kraji lesa mladé jehličnaté stromky. Od této jamky se naskýtá výhled na Beskydy s Radhoštěm a Lysou horou.

Č. 5 PAR 4

Podél drivingu se hra vrací zpět do mírného kopce se sklonem ferveje vlevo k drivingu, kde je aut. Vpravo je remízek a za ním nesečená louka. Na ferveji jsou nově dvě jezírka, které komplikují výběr hole a už tak těžkou první ránu.

Č. 6 PAR 3

K této jamce se přechází podél komunikace a hraje se do kopce přes metrovou mez vzdálenou 20 m od odpaliště. Při přechodu k poslední jamce je krásné panorama Hostýnských vrchů se sv. Hostýnem.

Č. 7 PAR 4

Tato jamka vznikla prodloužením býválé jamky č.9. Hraje se z kopce přes mez porostlou šípky. Jamka nepatří k nejdelším a díky sklonu se dá i první ranou atakovat green. Ten ale není z odpaliště vidět. Ránu taky komplikuje hustý porost trávy a křovin po pravé straně.

Č.8 PAR 3

Zcela nová jamka, která prověří každého golfistu. Velmi úzký par 3 s podélnou vodou vlevo po celé délce fairwaye.

Č. 9 PAR 3

Přebudovaná jamka č.1. Hraje se do kopce na malý green. Vlevo podélná vodní překážka, která je zhusta zarostena trávou, křovinami a stromy. Vpravo aut a za greenem vlevo jezírko. Krásná ale velmi náročná jamka.

Zdroj: www.golf-radikov.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..