Valašský golfový klub najdete v Rožnově pod Radhoštěm

roznovHistorie Valašského golfového hříště začíná v roce 2001 otevřením 6 jamkové akademie a v roce 2004 otevřením provizorního 9 jamkového hřiště. V roce 2007 dochází k rekonstrukci a znormování hřiště a následného zbudování klubovny a zázemí v rozsahu, jak ho znají návštěvníci nyní.

Hřiště je citlivě začleněno do okolní krajiny, kde na jedné straně dominuje Černá hora patřící k masivu Radhoště a ve své koncové části hřiště přechází do mírné zvlněného terénu na hranici Valašského muzea v přírodě.

Celá devítka působí kompaktně a mezi jamkami jsou krátké přechody. Celková délka hřiště ze žlutých kamenů je 2 250 m a s převýšením pouze 21 m je příjemnou procházkou i pro méně fyzicky zdatné hráče.

Hřiště je doplněno budovou s klubovnou, sociálním zařízením a krytými odpaly. Samozřejmostí jsou i cvičné plochy. Prostorný driving range nabízí možnost odpalovat jak z trávy tak i z podložky, v případě nepříznivého počasí mohou golfisté využít čtyř krytých odpalů. Kvalitní putting a chipping green umožňuje trénink krátké hry. Zelená karta není podmínkou , hřiště Valašského golfového klubu je hříštěm veřejným. Všichni golfisté jsou u nás vítáni!

Místní pravidla

Hranice hřiště je vymezena oplocením obydlí a cyklistické stezky. Černobílé kolíky označují jednostranný out pro jamku č.3 a bílé kolíky out pro jamku č.9.
Nepohyblivé závady – free drop. Mladé stromky (průměr kmene do 10 cm) nebo jejich opěrné konstrukce, veškeré cesty, značky vzdáleností, součásti zavlažovacího a drenážního systému, lavičky, čističe míčků a kameny odpališť.
Pohyblivé závady – kameny v bunkru v průměru větší jak 1 cm.
Vodní překážka – jamka č.6. Jestliže míček spadne do vody a protne předtím prostor nad červenými kolíky kolem greenu č.6, může být dropován ve vyznačené dropovací zóně s jednou trestnou ranou.
Elektrické vedení včetně nosných konstrukcí – jamka č.4 a č.8. Povinnost beztrestného opakování rány.
Upozornění: Přísný zákaz hry cvičnými míči pod trestem vyloučení ze hry! Při hře má přednost vždy flight nacházející se na jamce s vyšším číslem.

Tréninkové středisko mládeže

Výchova mládeže má v našem klubu již dlouholetou tradici. Pod vedením kvalitních trenérů se každý týden konají pravidelně tréninky mládeže, kde jsou děti rozděleny do skupin podle věku a výkonnosti.
V roce 2004 byl našemu klubu přidělen status Tréninkového centra mládeže (TCM). Cílem tohoto centra je vytvořit a následně nominovat děti do družstev, která reprezentují Valašský golfový klub na různých soutěžích.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Chcete si zdarma vyzkoušet golf pod vedením golfového trenéra? Pořádáme pro Vás dny otevřených dveří, každou neděli od 17:30 hod.

Zdroj: www.golf-roznov.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..