Zahrejte si golf pod Ještědem

jestedGolf Club Ještěd vznikl v roce 2003 a navazuje na tradici JGCC založeného v roce 1997. GCJ sídlí v nově zbudovaném areálu s restaurací a klubovnou v obci Rozstání v blízkosti Českého Dubu.

Golfové hřiště je posazeno do malebného prostředí jižního úpatí Ještědského hřbetu. Hřiště je technicky náročné s řadou vodních překážek a terénních záludností, je však upravováno tak, aby poskytovalo radost ze hry všem hráčům golfu bez rozdílu výkonnosti.

V areálu Golfového Clubu Ještěd se nachází plně zavlažované 9ti jamkové hřiště.
Návštěvníkům je k dispozici krytý driving, putting green, pitching a chipping green i cvičný bankr. Novinkou je i Adventure golf.

Ke kvalitně upravenému hřišti a přilehlým tréninkovým plochám patří sociální zázemí včetně sprch a šaten pro hráče, plně vybavená půjčovna golfového vybavení, ručních vozíků a motorových autíček. Možnost parkování a dětský koutek je samozřejmostí.

Dále zabezpečujeme zorganizování golfových turnajů, jak firemních tak i soukromých, výuku golfu pro pokročilé i začátečníky, kurzy na získání „zelené karty“ a golfové pobyty pro individuální klienty se zvýhodněnými cenami.

Jednotlivé jamky

JAMKA Č.1
PAR 4, 386 m
Krásný levý dogleg dolů z kopce. Po skoro celé levé straně a v druhé části pravé je out. Dopadová zóna pro drive je obrovská. Druhá rána z kopce do, nebo před green má několik záludností. Po levé straně alej nízkých jehličnanů a vpravo vedle greenu bunker. Za greenem les. Green je skloněn proti Vám, takže je lepší být na jeho začátku.

JAMKA Č.2
PAR 4, 290 m
Zvláštní jamka podél lesa a zlomyslná vodní překážka. Fairway ve tvaru „V“ s potůčkem. Vpravo je fairway úzká a lemuje jí les. Jednodušší je hrát přes potůček na její rozlehlejší část. Druhá rána podle délky drivu má tři varianty. Přes rybník na vyvýšený rovný green. Zpátky přes potok před green, nebo před rybníček a třetí do greenu. Ten je poměrně rovný.

JAMKA Č.3
PAR 3, 151 m
Hezký lesní třípar. Po pravé straně je les, vlevo svah na fairway 4. jamky. Zatažené rány po ní přeběhnou až do outu. Před greenem poměrně hluboký bunker, takže kdo ví, že na green nedostřelí, zahraje 100-120 m na fairway, chipne na green. Ten je poměrně dlouhý a mírně od vás stoupá, takže puttujete do kopce nebo z kopce.

JAMKA Č.4
PAR 4, 229 m
Hodně krátký par čtyři do kopce, po celé pravé straně vede out a les. Fairway se nevýrazně sklání vpravo k outu. První ránu hrajte vlevo co nejdál, ať máte volnou cestu na green. Před ním vpravo je bunker, který zachytí všechny kratší příhry. Green je menší a rovný.

JAMKA Č.5
PAR 3, 165 m
Jamka dává na výběr stejně jako dvojka. Při ráně přímo na green vám můžou míč srazit vzrostlé stromy, které jsou vpravo. Jednodušší, zvlášť pro krátké hráče, je zahrát přes potok a druhou zpět na green. Kdo umí 165m fade, jde v klidu na green a skóruje. Při slice se ale dostanete do stráně nad greenem a musíte si shora přihrávat na odkloněný green.

JAMKA Č.6
PAR 5, 500 m
Levý dogleg. Prvních 250 m do kopce, po obou stranách široké fairwaye out. 150 m se zatáčkou po rovině a posledních 100 m z prudkého kopce na odkloněný green, za kterým je bunker a out. Dogleg se dá zkrátit druhou či třetí ranou nad odpalištěm 8. jamky k lesu vpravo, od kterého zbývá k jamce 150 m. Vidíte odsud jen orientační kolík, hrajte na něj a buďte rozhodně kratší.

JAMKA Č.7
PAR 4, 251 m
Krátký, ostrý pravý dogleg s obrovským převýšením a greenem ukrytým v lese. Drive hrajete do kopce na orientační kůl. Po pravé straně vede les. Pokud se nedostanete první ranou dost daleko, musíte si přihrát k úzkému průchodu na green, který není nikterak složitý.

JAMKA Č.8
PAR 4, 286 m
Čtyřpar z mírného kopce s širokou fairwayí. Vlevo je out. Druhá či třetí rána se hraje přes asi 70m jezírko nebo vpravo po úzkém přístupu ke greenu. Ten je poměrně rovný, ale za ním je bunker, silnice a out.

JAMKA Č.9
PAR 4, 349 m
Z vyvýšeného odpaliště je potřeba hrát driverem, protože fervej začíná daleko za údolíčkem, přes které pálíte na horizont. Po celé pravé straně jsou košaté stromy a aut, takže si vezměte na odpaliště víc míčů. Fervej se sklání doleva a je pod ní několik stromků. Dlouhá rána vlevo může skončit v bankru. Z horizontu zbývá 150 m do greenu, který je obklopen bankry. Je pro své vlnky dost špatně čitelný.

Zdroj: www.golfjested.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..