Zahrajte si golf na Drahanské vrchovině

korenecNa jižní Moravě, v oblasti Boskovicka a Brna a v srdci přírodního parku Řehořkovo Kořenecko, nedaleko Paprče, jednoho z nejvyšších bodů Drahanské vrchoviny, je vybudováno golfové hřiště vycházející z projektu Ing. Libora Jiráska, Golfer spol. s r. o. a Ak. soch. Miloslava Buřivala. Leží na okraji intravilánu obce Kořenec, 10 km od Boskovic, 25 km od Blanska, krajské město Brno je vzdáleno necelou hodinu jízdy (47km), Prostějov asi 25 minut a o něco déle Olomouc.

Golfové hřiště „na Kořenci“ je znamenitou součástí čisté přírody vynikající vhodnou členitostí terénu. Je to místo poskytující nebývalý rozhled na malebnou scenérii Českomoravské vysočiny s čistým ovzduším v panensky nedotčené přírodě bez průmyslové zátěže.

Klub Sokrates Golf & Country Club byl založen v lednu 1998 a od dubna 1999 je registrovaný v České golfové federaci a v European Golf Association. V současnosti je hotové a znormované 18jamkové hřiště, cvičná louka, putting a chipping green, cvičné bankry a stylová klubovna.

Mistrovské 18jamkové hřiště o celkové rozloze cca 60 ha je citlivě zasazeno do pastevních luk a remízků Drahanské vrchoviny. Jako každý golfový klub a hřiště je i naše o přírodě, na rozdíl od některých jiných bez rušivých civilizačních faktorů. Poloha, klimatické podmínky a terénní členitost vyžadují širokou škálu golfových úderů při zcela běžné fyzické zdatnosti hráčů. Návštěvníky láká výjimečná poloha nedotčené přírody s panoramatickými výhledy do krajiny, oáza klidu s mimořádně čistým ovzduším, povědomí o Blanensku jako turistické přírodní zóně s hustou sítí cyklostezek, pěších turistických tras, Moravského krasu, historických a kulturních památek v blízkém okolí a v neposlední řadě i přátelská atmosféra, se kterou se setká bez rozdílu začínající hráč, člen klubu, či náhodný host hledající relaxaci.

Sokrates Golf & Country Club

Klub byl zložen v roce 1998 a už od dubna 1999 je klub registrovaný v České golfové federaci a v European Golf Association. U zrodu klubu stáli v roli prezidenta a viceprezidenta ak. soch. Miloslav Buřival a MUDr. Marta Nazari. Až teprve v roce 2010 převzala otěže od zakladatelů nová správní rada – v čele s JUDr. Antonínem Jízdným, novým prezidentem. Zakladatelům klubu byl udělen titul čestný prezident (M. Buřival) a čestný viceprezident klubu (M. Nazari).

Cílem klubu je vytváření podmínek pro pořádání sportovních, rekreačních i společenských akcí pro své členy. Snažíme se jej společnými silami beze zbytku naplňovat. Děkujeme každému, kdo přiloží ruku k dílu, a vítáme mezi nás každého, kdo s sebou přináší nadšení pro klubový život, radost ze hry a lásku k nádherné kořenecké přírodě.

Společně pak následujme odkaz zakladatelů a lpěme na ušlechtilých hodnotách, které našemu klubu při jeho vzniku vetkli.

Zdroj: www.korenec-golf.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..