Zahrajte si golf ve vesnickém stylu v Beřovicích

beroviceGolfový areál v Beřovicích u Slaného se nacházi v krásné krajině okoli bájné hory Říp. Pokud hledáte kvalitní služby v klidném vesnickém prostředí, golf v Beřovicích je rozhodně správnou volbou.

18j mistrovské
18 jamkové mistrovské hřiště linksového typu (par 72), které pobaví i prověří hráče všech výkonnostních kategorií s možností hry bez HCP. Jednotlivé jamky jsou dokonale tvarovány a poskytují hráčům maximální míru soukromí při hře. U nás si fairwaye či jamky nespletete!

9j akademické (public)
9j akademické hřiště nebo public hřiště nebo veřejné hřiště, je složeno z 3-parových jamek (par 27). Délka jamek je od 43m do 200m. Golfistům prověří „krátkou hru“ a začátečníkům umožní zahrání solidního výsledku.
Hřiště je veřejné, proto si ho mohou zahrát i ti, kteří ještě nemají golfové osvědčení. Zaplatíte-li vstupné, můžete na tomto hřišti hrát po celý den.
V případě, že zatím nevlastníte golfové _nářadí“, přímo na recepci je k dispozici půjčovna golfového vybavení.

Jak začít s golfem?

Dospěli jste k rozhodnutí, že CHCETE HRÁT GOLF, tak začněte v Beřovicích a to dnes, zítra nebo třeba příští víkend.

Máte-li na golfu známé, tak vám zpravidla poradí co a jak. Využijte osobní doporučení, jak s golfem začít, kde najít trenéra, kam chodit trénovat, kde nakoupit golfové vybavení a tak podobně.

Rozhodli jste se, že z gruntu budete začínat sami a chcete-li se napřed o golfu něco dozvědět přitom se nemáte koho zeptat, například co je na golfu normální a co se naopak za normální nepovažuje, tak zavolejte na tel.602 298 985. Ozve se Vám prezidentka golfového klubu. Té se můžete ptát opravdu na cokoli, co s golfem souvisí. A můžete si být jistí, že to nebude brát jako obtěžování.

Jak tedy začít hrát golf. Lze začít sám bez trenéra anebo s trenérem. Většina lidí si myslí, že si to napřed musí zkusit, třeba i od někoho odkoukat a pak teprve půjde třeba k trenérovi, aby nevypadali jako nějaká nemehla. Upřímně, trenéři mají nejraději takové klienty, kteří ještě nikdy nehráli, nic nezkoušeli a nedostali žádné „dobré rady“, které by oni následně museli odstraňovat. Věřte, že nikdo učený z nebe nespadl a trenéři to opravdu dobře vědí. Takže jim důvěřujte a klidně se na ně spolehněte, žádný trapas se konat nebude!

Nejrychlejší a nejúčinnější cesta ke golfu je, když se smíříte s tím, že je nejrozumnější si DOMLUVIT TRENÉRA. Od trenéra lze totiž očekávat, že vás daleko rychleji naučí odpalovat balony, nežli byste se to naučili sami. Poradí vám s technikou golfového švihu, řekne vám, jak se hrají krátké rány (přihrávky a paty), jak na dlouhé rány a vy se o to pod jeho dohledem budete pokoušet sami. Výhoda je v tom, že se od začátku učíte golfový pohyb dobře a věřte nebo ne, když zvládnete onen záhadný pohyb, bude vám golf jako hra dělat mnohem větší radost, než když s golfovým pohybem budete bojovat po svém.

Začněte tedy tím, že zavoláte do recepce na tel.číslo 312 591 112 nebo 602 525 242. Recepční pak sdělíte, že chcete začít s golfem a že byste si rádi zamluvili trenéra. V recepci vám nabídneme nějaké termíny první lekce a pak na místě se s trenérem domluvíte na dalším postupu.

Můžeme vřele doporučit kurz pro začátečníky. Cílem většiny začátečníků totiž není stát se mistrem republiky, ale začít hrát dobrý golf. Kurz pro začátečníky s tím počítá a má takový program, který vás s hrou seznámí za velmi krátkou dobu. K tomu jsou Beřovice jako stvořené, protože mají nejenom driving range (cvičná louka), patovací grýn a čipovací grýn (cvičné plochy na trénink krátké hry), ale mají také krásné akademické hřiště (public). To je vlastně něco jako školní hřiště, které má devět jamek a je přístupné i negolfistům. Při základním kurzu nepotřebujete vlastní vybavení, protože zapůjčení holí je součástí ceny tohoto kurzu. V průběhu kurzu vám však trenér doporučí nakoupit vybavení, které bude odpovídat vašim hráčským dovednostem. To si můžete pořídit přímo v shopu golfového areálu.

Chcete-li získat větší jistotu ve svých ranách a chcete-li tak mít lepší pocit ze svého golfu, můžete pokračovat ve výuce v pokračovacím kurzu. Po jeho absolvování se téměř jistě můžete stát amatérským hráčem golfu a pomalu si můžete říct „Jde mi to!“ Lehkou kontrolou toho, že se nemýlíte, může být skutečnost, když beřovické akademické public hřiště (par 27) zahrajete na 45 a méně úderů.

To je čas k ZÍSKÁNÍ OSVĚDČENÍ, které vás opravňuje ke hře na standardním golfovém hřišti. Může vám ho udělit k tomu oprávněná osoba zmocněná golfovou federací, pokud se bude domnívat, že kromě golfové hry ovládáte i golfovou etiketu a pravidla. Touto osobou může být trenér, cvičitel, nebo také váš spoluhráč, který s vámi občas hraje a má tzv .hendikep nižší než 28. Ale to teď neřešte, to až později. Jen si pamatujte, že zkoušky, o kterých jste doposud slýchali, se už nedělají!

Budete-li mít v ruce osvědčení, je na vás, vybrat si hřiště ke hře. V současnosti je jich v ČR kolem 90-ti a stále rostou. Vybírat si můžete podle lokality dojezdu, doporučení přátel a v neposlední řadě podle toho, kde se vám líbí a dobře hraje.

Až takové hřiště najdete, a my věříme, že to bude to naše v Beřovicích, vstupte do klubu organizovaném při daném hřišti. Budete platit roční poplatky, ale další hru na hřišti již ne. K tomu budete čerpat i další nemalé výhody. Číslo na prezidentku klubu už máte a nejen ona se na vás těší.

Klub vás následně registruje u České golfové federace, která vás bude evidovat jako hráče golfu s amatérským statutem a přidělí vám handicap (HCP). Ten vám bude upravovat dle vašich výkonů na golfových turnajích.

Členství v klubu nebo u ČGF není podmínkou k tomu, aby jste mohli hrát golf. Stačí vám pouze získat osvědčení a pak si golf užívat plnými doušky.

Zdroj: www.gcbr.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..