Golf v zámeckém parku – Hrádek u Nechanic

hradekDevítijamkové golfové hřiště vybudovala v období 1994-97 společnost GOLF HRÁDEK s.r.o. na základě projektu Doc. Ing. Bohumila Puchýře, Csc., ve zvlněné malebné krajině 12 km od Hradce Králové. Golfové hřiště je umístěno ve výjimečném klidném prostředí anglického parku neogotického zámku Hrádek, jehož interiéry jsou přístupné veřejnosti.

V květnu 2005 bylo realizováno rozšíření hřiště o nové jamky v prostoru bývalých zámeckých sadů. Přestože se celkový par hřiště (66) nezvýšil, došlo k prodloužení o cca 500 metrů. Nové dráhy leží v bývalých višňových sadech vně zámeckého parku, v němž se doposud hrálo všech devět jamek. Na jamkách ve Višňovce přibyla členitá jamkoviště. Dva ze tří greenů jsou dvouúrovňové a všechny tři nové greeny převyšují staré také co do rozměrů. Přestože nynější Hrádek kombinuje uzavřené parkové jamky s otevřenějšími ve Višňovce, nový design působí kompaktně.

Driving Centrum Hrádek
V bezprostřední blízkosti golfového hřiště Hrádek se nachází tréninkové centrum. Driving range nabízí 20 odpalovacích stání pro trénovaní odpalů. Pro trénink krátké hry slouží tříjamkový Putting green, Chipping green se čtyřmi jamkami a Training bunker. V prostorách zámeckého parku je umístěna Pitching area na trénink krátkých přihrávek do vzdálenosti cca 80 metrů od greenu.

V Driving Centru Hrádek působí PRO trenér Jiří Holý a cvičitel golfu Petr Makovský, s nimiž je možné absolvovat celou řadu výukových kurzů. Pro začátečníky je organizován kurz pro získání „Golfové způsobilosti“ (dřive tzv. Zelená karta), pro pokročilé hráče jsou připraveny kurzy sloužící ke zvýšení golfové výkonnosti. Mimo kurzů s předem stanoveným programem a rozsahem hodin lze služeb trenérů využít i na jednotlivé lekce podle individuální potřeby hráče. V Driving Centru Hrádek funguje také Tréninkové centrum mládeže ČGF do něhož mohou vstupovat děti a studenti do 18 let. Celoroční odborné vedení mládeže zajišťují trenéři Golf Clubu Hradec Králové.

Možnosti firemních akcí
Golfové hřiště Hrádek je ideálním místem pro uspořádání akcí sloužících k propagaci úspěšných společností, ať už jde o pořádání turnajů pro hendikepové hráče či organizování golfových akademií zaměřených na úplné začátečníky. Akce mohou být doplněny o negolfové aktivity jako např. prohlídku zámku, vyjížďky kočárem, lukostřelbu, soutěže pro děti a jiné.

Komerčních akcí, které jsou orientovány na vylepšování image firmy a podporu marketingu, se účastní významní firemní zákazníci a VIP hosté. Stejně tak je ovšem možné uspořádat akci pro vlastní zaměstance a jejich rodinné příslušníky. Tyto teambuildingové aktivity významně pomáhají posílit pracovní kolektivy v rámci společnosti a zvýšit jejich efektivitu. Na přání klientů je možné pro akci zajistit kompletní cateringové služby, rauty či opékání na rožni, aby byl zážitek pozvaných hostů úplně dokonalý.

Golf je moderní sport, jehož obliva v ČR roste vysokým tempem. Spojení golfu a krásného zámeckého parku už předem zaručuje úspěch akce. Účastníky čekají jedinečné chvíle v prostředí, které může nabídnout jen velmi úzká skupina českých golfových hřišť. Investice vložené do uspořádání akcí se tím pádem rychle vrací.

Zámek Hrádek u Nechanic
Golfové hřiště Hrádek se nachází v parku státního zámku Hrádek u Nechanic. Zámek v romantickém stylu windsorské gotiky vznikl v letech 1839-57 jako reprezentační sídlo šlechtického rodu Harrachů. Zámecké interiéry mají převážně novorenesanční vzhled. Některé části místností (stropy, obklady, portály) byly na zámek přeneseny z jiných starších harrachovských sídel a pocházejí i ze 16. století.

V zámku se nachází jedinečný soubor nábytku, obrazů a mnoho dalších hodnotných umělecko-řemeslných předmětů. Expozice je nainstalována jako ukázka bydlení šlechty ve druhé polovině 19. století v původním historickém zařízení. Pro návštěvníky jsou připraveny dvě prohlídkové trasy, které vedou přes reprezentační místnosti, apartmá hraběte a hraběnky, obrazárnu, pokoje pro hosty a zámeckou kapli. Golf na Hrádku je možné spojit nejen s prohlídkou zámku, ale také s akcemi pro veřejnost, které správa zámku každoročně organizuje, jako např. Harrachovský jarmark, setkání s folklórem, historické trhy či hudební festival Romantický Hrádek. V zámeckém parku se pravidelně konají i C. a K. manévry – při nich je ovšem hřiště uzavřeno.

Zdroj: www.golfhradek.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..