Šilheřovice – golfový areál, jehož dominantou je Rotschildův zámek

silheroviceIniciátorem myšlenky založení golfového klubu na Ostravsku byl ing.Jan Cieslar, který se s golfem seznámil během svých léčebných pobytů v Mariánských lázních.
Více než 10 let se zabýval myšlenkou postavit hřiště i na Ostravsku – po hledání v podhůří Beskyd a v okolí Ostravy padla nakonec volba na zámecký park v Šilheřovicích.
Díky velkému pochopení tehdejšího vedení podniku Nová Huť se mohlo v roce 1968 skutečně začít stavět. Práce postupovaly tak rychle, že již na podzim v roce 1970 mohl být uspořádán 1.ročník „Ostravského turnaje“, který přilákal celou tehdejší českou hráčskou i funkcionářskou špičku.
Golfový areál, jehož dominantou je Rotschildův zámek, je umístěn v zámeckém parku s množstvím velmi vzácných starých stromů přivezených sem z celého světa.

Informace o členství

Park Golf Club Ostrava (PGCOV) je sportovním klubem občanského sdružení TJ Ostrava. Byl založen v roce 1968 jako Park Golf Club Ostrava – oddíl TJ Nová huť Ostrava, člena tehdejšího ČSTV.
V současné době spravuje a provozuje golfové hřiště v Šilheřovicích, které členové klubu po jeho vzniku v letech 1968-70, jako majetek TJ vybudovali a na něm i svojí sportovní činnost od jeho otevření v roce 1970 realizují. V současné době PGCOV sdružuje 852 svých členů.

Zájemci o vstup do PGCOV mohou aktuálně využít níže uvedené možnosti ke vzniku jejich členství. Základním kriteriem pro rozhodnutí o formě vstupu je pro zájemce jejich věk. Pokud jsou ve věku do 18 let, pak jejich vstup do PGCOV se řídí Podmínkami a pravidly pro přijímání mládeže.

a) Standardní členství prvotní – vznik prvotního členství na dobu neurčitou, podmíněného úhradou vstupního vkladu ve výši 50 000,- Kč .

b) Standardní členství druhotné (rodinní příslušníci) – vznik druhotného členství na dobu neurčitou, podmíněného existencí standardního prvotního členství v PGCOV na dobu neurčitou rodinného příslušníka a úhradou vstupního vkladu ve výši 20 000,- Kč .

c) Substituce („převod“) standardního členství – vznik členství na dobu neurčitou, podmíněný zánikem členství stávajícího. Podmínkou je žádost stávajícího člena o ukončení svého členství v PGCOV a současné jeho doporučení k přijetí osoby mající o členství zájem. Nově přijímaný člen hradí registrační poplatek ve výši 2 000,- Kč a příslušné roční členské příspěvky.

d) Jednoroční členství – vznik členství na dobu jednoho běžného kalendářního roku . Toto členství mohou nabývat pouze ti zájemci, kteří mají zájem o splnění podmínek umožňujících zakoupení Golfového pasu pro zvýhodněnou hru na Moravských golfových hřištích . Členství lze získat úhradou 3 000,- Kč se současnou úhradou částky za příslušný Golf pas.

Všichni členové PGCOV jsou po dobu svého členství, v případě plnění svých členských povinností, oprávněni využívat svých členských práv a výhod pro členy klubu pro toto období dohodnutých či stanovených. Zejména se jedná o právo bezúplatné hry na hřišti v Šilheřovicích či cenově výhodnější hru členů PGCOV na partnerských hřištích . Přehled dohodnutých slev pro členy PGCOV pro běžný rok je uveden v sekci „Ceník – Různé, reciprocity“ těchto klubových stránek

Zdroj: www.golf-ostrava.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..