Golfové hřiště Ypsilon Golf Resort Liberec bylo již několikrát oceněno

ypsilonGolfové hřiště Ypsilon Golf Resort Liberec leží v nadmořské výšce 420 – 470 m.n.m a je umístěno do krásné přírody bez civilizačního ruchu nedaleko přehradní nádrže Fojtka u Liberce.

Areál hřiště se rozkládá na pozemcích s rozlohou 102 ha, z čehož 37 ha tvoří samotné hrací plochy. Zdejší členité území umožnilo anglickému architektovi Keithu Prestonovi vytvoření 18 specifických jamek o celkové délce hřiště, která přesahuje šest tisíc metr (6102 m – mistrovská pánská odpaliště) s parem hřiště 72.

Jamka č. 6Hřiště má klasickou skladbu 4 tříparové, 4 pětiparové a 10 čtyřparových jamek. Každá z osmnácti jamek přispěje svým osobitým charakterem k celkovému nevšednímu zážitku ze hry na tomto hřišti.

Z 3parových jamek lze vyzdvihnout např. „lesní jamku“ (jamka č. 6), která má přes kratší celkovou délkou (116 m) členitý a hluboký green (30 m) úzce obklopen okolním lesem. Tento green je navíc zpředu chráněn 2 bunkery.

5 parové jamky budou svorně vyžadovat pečlivé zvážení hrací strategie, a to především prvních dvou ran. Průměrná délka těchto jamek činí 460 m.

Jamka č. 12U parů 4 je zastoupena celá škála herních možností od kratších jamek (např. jamka č. 12 – 289 m), které budou vyžadovat přesné přihrávky až po dlouhé jamky (např. jamka č. 10 – 406 m), které prověří délku vašich drivů.

Golfové hřiště Ypsilon se navíc může pyšnit oceněním „Nejlepší hřiště roku 2006 a 2007“ a „Nejlepší služby roku 2008“, které jsme získali ve čtenářské anketě golfového časopisu Golf Digest C&S.

Název klubu YPSILON GOLF RESORT LIBEREC symbolizuje jeho geografickou polohu na rozmezí tří států ČR, Německa a Polska. Při pohledu na mapu vidíme písmeno „Y“.

Historie klubu se datuje od března 2004, kdy byl přijat za řádného člena České golfové federace. Činnost klubu se naplno rozběhla 12. května 2006, kdy byl celý areál golfového resortu zpřístupněn veřejnosti.

Všem příznivcům nabízí nejen hru na profesionálním hřišti, ale také moderní klubovnu, koncipovanou designovým studiem Miro Pistek design Bayreuth. V klubovně najdete restauraci s vyhlášenou kuchyní, úchvatný výhled z teras na hřiště a Pro-Shop nabízející světové značky oblečení, obuvi a golfového vybavení. To vše v malebné nedotčené přírodě.

Golfová škola YPSILON nabízí všem zájemcům o golfovou hru širokou škálu služeb kurzů pro začátečníky spojených se získáním golfového HCP 54, přes otevřené skupinové kurzy za zvýhodněných podmínek až k individuálním lekcím a kurzům na zlepšení golfového HCP a získání kontroly nad vaším golfovým švihem.

Pro firemní klientelu jsme schopni zajistit kolektivní výukové kurzy golfu či jednorázové golfové akademie, které lze spojit s firemním školením, jednáním či prezentací firmy veřejnosti v prostorách klubovny.

Zdroj: www.ygolf.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..