V Mstěticích je častým spoluhráčem vítr

msteticeOsmnáctijamkové hřiště ve Mstěticích je svým charakterem inspirováno klasickými skotskými linksy. Hřiště je situováno do mírně zvlněného terénu, dráhy jsou lemovány středně vysokým travním porostem, modelované greeny jsou z velké části chráněny dobře umístěnými pískovými překážkami i vodními plochami. Atmosféru linksu umocňuje mírný vítr, který je ve Mstěticích častým spoluhráčem.

Hřiště se vyznačuje vlídností k hráčům se střední a nižší výkonností tím, že s výjimkou překážek nepřipravuje tyto hráče o zásoby míčů a zároveň je pro hráče s nízkými handicapy výzvou k dosažení skóre odpovídajícímu jejich výkonnosti.

O tom svědčí i to, že hřiště Mstětice hostilo turnaje české profesionální série PGA a každoročně se zde odehraje mnoho sportovních i komerčních turnajů.

Ať už jste aktivními hráči golfu nebo krásu golfové hry chcete teprve objevit, v resortu Mstětice vždy najdete kvalitní služby a maximálně vstřícný přístup personálu hřiště i zázemí.

I v poměru kvality a ceny je golfový resort Mstětice nejoptimálnější volbou v oblasti východní části Prahy. Chcete-li zažít atmosféru skotského linksu pár minut jízdy z centra Prahy, užijte si jí ve Mstěticích.

Tréninkové zázemí je tvořeno 280m dlouhým částečně krytým driving range pro 30 hráčů s cílovými greeny a boxem s analyzátorem švihu, modelovaným chip & pitch greenem a putting greenem o ploše 160 m2.

Zázemí pro hráče i hosty nabízí služby Golfového hostince Mstětice v restauraci s 80 místy a na letní terase se 30 místy. K dispozici jsou také hráčské šatny a sprchy.

Golf Academy Mstětice

Golfová akademie Mstětice je prezentována jako centrum výuky pro širokou veřejnost a je přístupná pro všechny hráče všech věkových kategorií bez omezení věku a kvality hry. Naším cílem je nabídnout zájemcům sportovní aktivitu, včetně zdravotně handicapovaných. Golf je svou více než dvěstěpadesátiletou tradicí jedním z nejstarších sportů a současně patří mezi nejmasovější sportovní odvětví na světě. Golf je plnohodnotným sportem, který rozvíjí tělesnou zdatnost, motoriku, provozujete ho v přírodě, vychovává hráče k trpělivosti, pokoře a gentlemanskému chování. Pro většinu hráčů je pak zábavou a přítelem na celý život.

Jaké formy výuky nabízíme?

Dětská a juniorská akademie pro hráče od 5 do 21 let věku zajišťuje výuku od pondělí do pátku pro hráče všech výkonnostních kategorií. Speciální tréninková skupina je tvořena rodiči, kteří v době výuky mohou sami trénovat pod dohledem profesionálních trenérů
Individuální výuka pro začátečníky
Skupinová výuka pro začátečníky (seznámení se s hrou včetně zapůjčení základního golfového vybavení)
Speciální výukový program určený pro rodiny s dětmi
Skupinová výuka herních dovedností pro golfisty různých výkonnostních kategorií
Výuka course managementu
Firemní golfové akademie spojené s prezentačními akcemi společnosti
Golfová výuka jako součást tělesné výchovy (součást výuky pro žáky mateřských, základních a středních škol)
Pořádání dětských golfových turnajů a soutěží
Kondiční příprava hráčů

Historie klubu

Klub jako takový vznikl v roce 2002 jako občanské sdružení. Za řádného člena České golfové federace byl přijat pod pořadovým číslem 68 v témže roce.

V lednu 2003 se konala ustavující schůze klubu, na které byl zvolen výbor klubu. Ten pak ze svého středu vybral presidenta a vicepresidenta klubu. V následujících měsících nastalo období plné administrativy včetně vytváření veškerých smluvních a právních úkonů nezbytných k provozu klubu, včetně návrhu a realizace klubového loga, zpracování grafického návrhu členského certifikátu, vypracování podkladů do ročenek ČGF a B1, atd.

3. května 2003 se konalo slavnostní otevření části golfového areálu, kdy byl zpřístupněn veřejnosti driving range, cvičný chipping a putting green, golfová škola Petra Mrůzka a clubhouse v country stylu s výbornou restaurací a golf shopem.

Celý podzim roku 2003 probíhal velký puttovací turnaj v našem areálu. Uspořádali jsme první mistrovství klubu v Královském Golf Clubu Malevil v Jablonném v Podještědí. I když počasí nebylo vyhovující, více než nadprůměrná účast a bojový duch příznivců zeleného sportu vytvořil neopakovatelnou atmosféru a nezapomenutelný zážitek pro všechny zúčastněné. Večerní bowling a příjemné posezení se neslo ve stejně přátelském a příjemném duchu jako celá akce.

Mezitím se dobudovávala první devítka. Vyzkoušet jsme si ji mohli již na podzim 2003 při klubových kláních jako bylo např. cross country začátkem listopadu 2003,….

Od jara 2004 bylo pod záštitou klubu otevřeno středisko mládeže. Projekt se setkal s obrovským zájmem.

V srpnu roku 2004 bylo znormováno prvních 9 jamek a v září téhož roku bylo hřiště otevřeno golfové veřejnosti.

V roce 2005 bylo kompletně otevřeno všech 18 jamek.

Začala se nám rozrůstat členská základna, která má k dnešnímu dni více než 300 členů.

Zdroj: www.golfmstetice.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..