Raiffeisenbank Prague Golf Masters 2011

logo Raiffeisenbank PGMTurnaj Raiffeisenbank Prague Golf Masters startuje už příští týden a známe již jmenný seznam hráček. Na hřiště Albatross Golf Resort přijede celkem 108 hráček z 23 zemí světa. Velmi početná skupina profesionálek bude mít vedle svého jména anglickou vlajku – mezi nimi i zkušené Laura Davies a Trish Johnson. Velkou favoritkou bude Diana Luna – Italka, která letos vyhrála už dva turnaje na LET – v Německu a ve Švýcarsku.

Italce patří zatím čtvrté místo v Henderson Money List na LET. Na žebříčku bezprostředně za ní jsou Caroline Masson z Německa a Christel Boeljon z Holandska – obě profesionálky přivítáme na Raiffesenbank Prague Golf Masters také.

Celkově bude na tomto turnaji startovat přes 30 vítězek z minulých let. Takže se čeští golfoví příznivci mohou těšit na opravdu to nejlepší, co v současnosti Ladies European Tour nabízí.

Startovní listina pro turnaj Raiffeisenbank Prague Golf Masters je známa a mezi evropskými profesionálkami bude startovat i početná skupina českých hráček. Pochopitelně, že na hřišti Albatross Golf Resort nebude chybět Klára Spilková, naše nejúspěšnější česká profesionálka. Její šance na dobré umístění jsou velmi reálné. „Chtěla bych se před domácím publikem pokusit o co nejlepší výsledek,“ říká mladá česká hráčka.

Vedle ní se o kvalitní umístění budou snažit další profesionálky: Edita Nechanická, Daniela Proroková a Denisa Sobotková. Pro české profesionálky to bude především velice dobrá zkušenost poměřit síly s nejlepšími hráčkami Evropy.

Hodně šancí na „cut“ se dává také naší nejlepší amatérce – Karolíně Vlčkové. Ta si znovu zahraje po boku své velké kamarádky a hodně se na to těší: „Turnaj je pro mne velkou motivací, protože bych jednou ráda hrála mezi těmito hráčkami pravidelně.“ První krůčky mezi evropskou elitou má Karolína Vlčková před sebou, ale rozhodně se této konfrontace nebojí. „Je to skvělá příležitost a já se na ní těším.“

Českou „stopu“ v turnaji pak doplní ještě další amatérky: Petra Kvídová, Kateřina Krásová, Barbora Baková, Marie Luňáčková a Barbora Barcalová.

Celkově se tedy na startu Raiffeisenbank Prague Golf Masters objeví přesně 10 českých hráček.

Divokou kartu od promotérské společnosti Goram dostala ještě Angličanka Lucy Williams, vítězka English Women´s Amateur Golf Championship z letošního roku.

slovenská hráčka golfuSlovenská hráčka Zuzana Kamasová hraje na Ladies European Tour už čtvrtým rokem a tak se dá říci, že patří k těm zkušenějším. Po drobných úspěších v minulých sezónách se letos dostavil ten největší – jako vůbec první hráčka z východní Evropy vyhrála Zuzana Kamasová turnaj na profesionální Ladies European Tour v Maroku.

Slovenská hráčka se v Čechách cítí jako doma – ostatně studovala na Karlově univerzitě. I proto se na turnaj Raiffeisenbank Prague Golf Masters velmi těší.

Před onou výhrou již Zuzana Kamasová trochu uvažovala o odchodu do golfového „důchodu“, a začala se věnovat i ostatním činnostem mimo hraní – je asistentkou trenéra reprezentace, tváří dětské golfové Tůry Olympijských nadějí, má kurz rozhodčího a je v druhém ročníku na Five Star Academy v Praze. Po vítězství se ale vše muselo podřídit jejímu turnajovému kalendáři, a hraní golfu je nyní pro Zuzanu na prvním místě!

Ve středu 7. 9. se uskuteční unikátní dětský Pro-Am na hřišti v Hostivaři od 15. hodiny. Ve čtvrtek se pak profesionálky představí při „velkém“ Pro-Amu na Albatross Golf Resortu (od 10 hod). V pátek 9.9. začne premiérový ročník Raiffeisenbank Prague Golf Masters prvním kolem.

Na hřiště Albatross Golf Resort bude diváky vozit kyvadlová doprava ze Zličína.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..